Menu, ktoré rozpáli lýtka

Mesiac plný lásky a vášne so sebou prináša aj sviatok svätého Valentína, počas ktorého sme pre Vás vytvorili špeciálne menu – a to nielen iba v tento deň, ale počas celého týždňa (10.-14. 2.).

télécharger smart iptv apk gratuit

Náš šéfkuchár Viliam Beňo zhotovil originálne menu plné chutných a účinných afrodiziák. Tie obsahujú látky pôsobiace na organizmus spôsobom, ktorý vo Vás vyvolá tie najintímnejšie túžby.

[/fusion_text]

Naše špeciálne MENU v rámci týždňa AFRODIZIÁK obsahuje:

♥ Couvert označuje úplne prvý chod, typicky v podobe pečiva s nátierkou. U nás si počas dňa 14. Februára môžete vychutnať domáci cviklový chlieb s avokádovou nátierkou a cviklovou soľou.

Afrodiziakum: avokádo. Vďaka vitamínu A, proteínu a mastným kyselinám podporuje produkciu testosterónu.

Afrodiziakum: tuniak. Morské afrodiziaká sú známe podporou produkcie pohlavných hormónov práve vďaka obsahu kalcia a omega-3 mastných kyselín.

♥ Zeleninové futomaki obohatené o kimchee majonézu a sójovú omáčku je obložené carpacciom z tuniaka.

♥ Naše zelerové cappuccino podávané s tekvicovým julienne, chilli olejom a pečenou bruschettou obsahuje až dve afrodiziaká. Uhádnete ktoré?

Afrodiziakum: zeler, chilli. Už v starovekom Egypte využívali zeler na podporu mužskej potencie vďaka jeho blahodarným účinkom. Pôsobí však aj na ženy tým, že zvyšuje libido a napomáha uvoľneniu sa.

♥ Oba hlavné chody obsahujú 2 rôzne potraviny označované za afrodiziaká. Chutná hovädzia roštenka a bataty plnené cheddarom sú doplnené o sušené paradajky so zemiakovou espumou. Pre milovníkov rýb sme pripravili wellington z lososa a ako oblohu baby špenát, paradajky a listový šalát.

Afrodiziakum: bataty, losos. Nielen tuniak, ale aj losos je veľmi známym afrodiziakom, keďže ryby obsahujú arginín ako aj nasýtené mastné kyseliny. Bataty, ako aj vyššie spomínané avokádo, obsahujú vitamín A podporujúci nie len plodnosť ale aj príbuzné hormóny.

♥ Praví milovníci čokolády si na našom tohto týždňovom dezerte skutočne pochutnajú. Nie je ním nič iné, ako rôzne variácie domácej čokolády! Medzi nimi napríklad aj granita z bielej čokolády, domáce pralinky, či guľôčky z horkej čokolády.

gbwhatsapp 2022

Afrodiziakum: čokoláda. Siahajúc až k Aztékom, čokoláda obsahuje dve základné chemické zložky, ktoré spájajú lásku a intímnosť – tryptofán, z ktorého vzniká serotonín a fenyletylamín (príbuzný amfetamínu), vďaka ktorému sa ľudia dokážu zamilovať.

Príďte využiť túto jedinečnú gastronomickú ponuku, ktorá Vás správne naladí počas celého „valentínskeho“ týždňa!

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

2022-06-14T16:23:44+02:0010 februára, 2020|
Hotel Zlatý Kľúčik Nitra hodnocení